A fogykra buktati

Legtbben tavasszal, vagy nyr elejn szembeslnk a tnnyel, hogy nyri ruhink tlsgosan feszlnek rajtunk, esetleg magunkra sem tudjuk venni ket, nem is beszlve a frdruhrl. Gyorsan, kapkodva nekiltunk valamilyen ditnak. Sajnos ezt hamarosan megunjuk, „nem fr bele a napi munka beosztsunkba”. Az vi 1-2 kg-bl, 10-15 v alatt, 10-20 kg lesz....
Nhnyan sikeresen vghezvisszk fogykrnkat, megnyugodva abbahagyjuk, s meglepve tapasztaljuk, hogy nhny hnap mlva legalbb annyit vagy tbbet mutat a mrleg, mint a fogys eltt. Ezen ciklusok ismtldse a yo-yo effektus.
NZZK RELISAN!
Van md arra, hogy elkerljk a visszahzst: relis clokat kell kitzni magunk el, vltoztatni kell letmdunkon, meg kell tanulnunk tudatosan tpllkozni!
Az idelis fogys teme 0.5-1 kg hetente. 10 kg testtmeg cskkensre tbb hnapot kell vrnunk. Lthatjuk, hogy trelemre s kitartsra van szksgnk az eredmnyes fogys megvalstshoz. A tz v alatt felszedett plusz slytl nem lehet nhny ht alatt megszabadulni!
Milyen fogykra az amit hnapokig, vekig kell folytatnom? Ez a krds mindenkiben felmerl. A vlasz az, hogy nem egyszeren fogykrrl, hanem a tudatos tpllkozs elsajttsval, megfelel testmozgs beiktatsval -letmd vltsrl van sz. Az elhzs nem egy gygythat betegsg (hacsak nem hormonlis okai vannak, br ez nagyon ritka). Szmolnunk kell azzal, ha visszatrnk rgi, rossz tpllkozsi szoksainkhoz s letmdunkhoz, a hzs jra beindul.
Tudomsul kell vennnk azt is, hogy csodaszerek nincsenek. Persze vannak olyan tpllkkiegsztk, amelyek kedvez tulajdonsgait kihasznlhatjuk a fogykra sorn, de tveds lenne csak ezekre hagyatkozni, hiszen nem fogyaszthatjuk ket llandan.
|